Czyszczenie powierzchni szklanych – profesjonalna ekipa


Szkło robi zawrotną karierę w architekturze od przeszło wieku. Skrzące się w słońcu znamię nowoczesności stało się jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. W dzisiejszych czasach niemal niemożliwe jest powstanie konstrukcji bez wielkich, przeszklonych powierzchni. Co ciekawe, z elewacji sięgających nieba wieżowców szkło zstąpiło do zwykłych domów, stając się atrakcyjnym materiałem także w budownictwie mieszkaniowym. Przeszklony parter, na przykład od strony ogrodu, pozwala cieszyć się widokiem zieleni bez wychodzenia na zewnątrz, a także zapełnia dopływ dziennego światła.
Nie trzeba jednak wielkich przeszkleń, by mieć wystarczająco dużo szkła – od wieków materiał ten wypełnia przestrzeń naszych okien, z racji swojej izolacyjności cieplnej i akustycznej, a także przezroczystości. Odcinając od warunków zewnętrznych zapewnia jednocześnie doświetlenie pomieszczeń i możliwość obserwowania tego, co na zewnątrz.
Jak każdy materiał, szkło jest też podatne na zabrudzenia, choć w niedużym mieszkaniu mycie okien nie powinno sprawiać problemów. Zwykle dzieli się je na trzy etapy: mycie (z użyciem odpowiedniego środka), przecieranie do sucha oraz nabłyszczanie (opcjonalne). Zmorą czyszczących okna stają się uporczywe smugi, których nierzadko trudno się pozbyć. W Internecie znaleźć można jednak wiele sposobów na pozbycie się tego problemu – poprzez używanie octu, amoniaku, mycie okien płynem do mycia naczyń czy przecieranie ich z użyciem gazet. Ciekawym rozwiązaniem jest odkurzacz do szyb. Chociaż nie jest to najbardziej budżetowe rozwiązanie, rozwiązuje ono problem smug – z jego pomocą po prostu ściąga się wodę, wraz z mydlinami, z powierzchni.


Mycie przeszkleń nie różni się znacząco od zwykłego czyszczenia okien, jednak z racji niekiedy dużych zajmowanych przez nie powierzchni, jest zadaniem zdecydowanie bardziej wyczerpującym. Na rynku działa mnóstwo firm oferujących usługi w zakresie czyszczenia szklanych powierzchni, i chociaż głównie świadczą usługi myjąc witryny sklepowe czy szklane elewacje i przeszklone powierzchnie biurowców, to są i takie, które kierują swoje oferty do zwykłych mieszkańców. Nadmiar obowiązków często skłania do korzystania z tego rozwiązania.
Komercyjne mycie przeszkleń zwykle odbywa się w sposób maszynowy, z użyciem wody demineralizowanej. Używa się w tym celu padów czyszczących pozwalających stojącemu na poziomie gruntu czyszczenie powierzchni znajdujących się na wysokości. Koszt takiej usługi wynosi średnio 2,50 zł za metr kwadratowy. Z kolei mycie okien, z racji na ich niedużą zwykle powierzchnię, jest znacznie droższe w przeliczeniu na jednostkę powierzchni.
Decydując się nie instalację dużej szklanej powierzchni w domu, warto zatem przemyśleć kwestię jej czyszczenia – czy będziemy mieli czas i chęci ku temu czy też zdecydujemy się na powierzenie tego zadania zajmującej się tym firmie. Tak czy owak należy liczyć się z kosztami – czy w formie zapłaty za usługę, czy za środki czyszczące i czas jaki musimy na tę czynność poświęcać.

Previous Profesjonalne usługi lakiernicze
Next Transfer na lotnisko - opcja VIP

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *