Kawa, jej właściwości i fenomen foodtracków kawowych – mobilne bary


Wciąż wiele osób błędnie sądzi, że kawa jest szkodliwym, a wręcz trującym napojem. Jest w tym jednak niewiele prawdy. Kawa ma cenne, zdrowotne właściwości, z których każdy z nas może spokojnie korzystać. Jak więc to robić?

Lekarze zgodnie twierdzą, że możemy spożywać nawet 4 filiżanki kawy dziennie. Taka ilość na pewno nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Warto jednak obserwować tutaj reakcje własnego organizmu. W końcu każdy z nas jest inny. Jeśli więc po wypiciu kawy poczujemy lekkie zdenerwowanie, kołatanie serca lub powiększone ciśnienie, powinniśmy zrezygnować z picia tego napoju lub ograniczyć jego ilość. Jednak większość osób doskonale toleruje ten czarny wywar. A naprawdę warto po niego sięgać. Jeśli więc mamy krótką przerwę w pracy, odwiedźmy popularne bary kawowe. To w nich napijemy się świeżo zmielonej, aromatycznej kawy. A to ona będzie mieć najwięcej, cennych właściwości. Pamiętajmy również, aby pod żadnym pozorem nie sięgać po kawę w saszetkach. Niestety, jest ona uwielbiana przez osoby zapracowane, bo wystarczy zalać ją gorącą wodą i wypić. Jednak taka kawa w saszetkach może zawierać sporo, szkodliwych tłuszczy roślinnych. Często dodaje się do niej słodziki lub zwykły cukier, aby poprawić jej smak. Znajdziemy w niej również sporo soli oraz mleko lub śmietankę w proszku. Taka kawa nie będzie więc zdrowa, ani tym bardziej dietetyczna. Jeśli więc zależy nam na utrzymywaniu prawidłowej wagi, nie powinniśmy po nią sięgać. Wystarczy więc, że sami zaparzymy sobie kawę w domu. Najlepiej zrobić to ze świeżych ziaren kawy. Jeśli jednak nie odpowiada nam smak czarnego wywaru, dodajmy do niego odrobinę mleka. Dzięki temu kawa będzie delikatniejsza i nie podrażni żołądka.

Warto więc przekonać się do cennych właściwości kawy. Ma ona wspaniałe działanie, a oprócz tego jest po prostu smaczna. Dlatego warto wypijać ją nawet kilka razy dziennie. Taka ilość na pewno nam nie zaszkodzi, a może tylko pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, koncentrację oraz wspomóc spalanie kalorii.

Previous Dzień i noc w inteligentnym domu - sterowanie roletami
Next Jak stworzyć stronę swojej firmy?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *